eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Potsdam, 2016. április 14.Claudia Hubatsch némettanár intenzív nyelvtanfolyamot tart 2016. április 14-én a Potsdami Egyetem egyik előadótermében olyan menekülteknek, akik a képzést követően tanárként szeretnének elhelyezkedni Németországban. A szíriai és egyéb háborús övezetből érkezett menekültek nyelvi képzése április 11-én kezdődött az északkeleti nagyvárosban a német kormány integrációs programja keretében. (MTI/EPA/Klaus-Dietmar Gabbert)
Nyitókép: (MTI/EPA/Klaus-Dietmar Gabbert)

Nem elégedettek a menekültek integrációjával Németországban

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (EBRD) felmérést készített a Németországba érkezett migránsok beilleszkedéséról. Ebben megállapította, hogy a nők jóval kisebb mértékben integrálódnak, mint a férfiak, holott ők még gyermekeik beilleszkedésében is fontos szerepet játszhatnának.

Három évvel ezelőtt Angela Merkel kancellár azzal a kijelentéssel nyitotta meg az ország határait a menekültáradat előtt, hogy Németország az ebből adódó problémákkal is meg fog birkózni.

A migránsok beilleszkedésének elősegítésére integrációs tanfolyamokat indítottak, amelyek alapját a német nyelv mielőbbi elsajátítása képezte,

mert - mint Angela Merkel többször is hangsúlyozta – csak azok tudnak beilleszkedni a társadalomba, akik beszélnek németül. Azonban a menekültek többsége olyan kultúrkörből érkezett, amely nem ismeri el a nők és férfiak közötti egyenlőséget, így az integrációs erőfeszítéseket sem koronázta a remélt siker.

Erre utal a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet most közzétett tanulmánya, amely szerint

a Németországba migránsként érkezett nők lemaradtak a beilleszkedésben.

A felmérés szerint a 2015-ben érkezett menekültek csupán egy-harmada volt nő, de arányuk a családösszevonásnak köszönhetően időközben 40 százalékra emelkedett. Mégis, az elmúlt évek során

alig 12 százalékuknak sikerült kapcsolatot teremteni németekkel is. A férfiak esetében ez az arány 27 százalék.

Ez főként arra vezethető vissza, hogy a nők jóval nagyobb arányban morzsolódnak le az integrációs, illetve nyelvtanfolyamokon, mint a férfiak. Pedig a tanulmány elkészítői kimutatták azt is, hogy azok

a nők, akik az utolsó napig követik a kurzusokat, jóval eredményesebben vizsgáznak, mint a férfiak

és ezt követően az elhelyezkedési lehetőségek követelményeinek is sikeresebben felelnek meg. Alighanem ezzel függ össze az is, hogy a nők nemcsak saját beilleszkedésükön munkálkodnak, hanem tevékenyen részt vállalnak gyermekeik és ha tehetik férjük integrációjában is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Megoldódott Kijev legnagyobb problémája: mehet Ukrajnának a támogatás - Háborús híreink szombaton

Megoldódott Kijev legnagyobb problémája: mehet Ukrajnának a támogatás - Háborús híreink szombaton

Sikerült átpréselni az amerikai képviselőházon azt a törvényjavaslatot, mely összesen 95 milliárd dollárnyi támogatás szétosztását teszi lehetővé Ukrajna, Izrael és a csendes-óceáni térség államai között. A G7 szintén új támogatásról egyezett meg, a NATO pedig hosszas unszolás után eldöntötte: küldenek még légvédelmi eszközöket Kijevnek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×