eur:
392.88
usd:
366.58
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk

Dánia megszabadul a dél-koreai botrányhősnő lányától

A dániai ügyészség pénteken úgy döntött, hogy kiadja Dél-Koreának a korrupciós botrány főszereplője, Csoj Szun Szil húszéves lányát, Csung Ju Rát. A fiatal nő fellebbez.

Mohammad Ahsan ügyészségi tisztségviselő sajtóközleményében tudatta, hogy

eleget tesznek Dél-Korea kérésének, mert Csung kiadatási ügye kimeríti a vonatkozó dán jogszabályok feltételeit.

Csung ügyvédje pénteken jelezte: fellebbeznek a kiadatási rendelet ellen.

"Más kimenetelt reméltünk, bár várható volt ez a döntés" - mondta Peter Martin Blinkenberg, a dél-koreai lány jogi képviselője, hozzátéve: "Most pedig bíróság elé visszük az ügyet, és ott küzdünk meg."

Blinkenberg nem zárta ki, hogy az igazságszolgáltatás magasabb szintjein harcoljanak tovább, ha a körzeti bíróság fenntartja az ügyészség döntését.

A hatóságok január elején vették őrizetbe Csungot, aki vízuma lejárta után illegálisan tartózkodott az észak-dániai Aalborgban.

A lányt négy másik emberrel együtt fogták el. Köztük volt egy 2015-ben született gyerek, aki gyaníthatóan az övé. A nyomozók egy koreai újságírótól értesültek Csung tartózkodási helyéről.

A hivatalából eltávolított Pak Gun Hje dél-koreai elnök és bizalmasa, Csoj kiterjedt korrupciós ügyét vizsgáló ügyészek kezdeményezték, hogy az Interpol nemzetközi rendőri szervezet vegye fel körözési listájára a befolyással üzérkedéssel gyanúsított Csoj lányát, miután utóbbi több ízben nem reagált a vizsgálóbizottság idézésére.

A volt elnök barátnőjének díjlovagló lányát azzal gyanúsítják, hogy - anyjának az elnökhöz fűződő kapcsolatával visszaélve - meg nem érdemelt előnyökben részesült a szöuli Ivha Női Egyetemen,

egyebek között a felvételét és tudományos előmenetelét illetően.

Dél-Korea első elnöknőjét a Csojjal való összejátszás miatt mentette fel hivatalából az alkotmánybíróság múlt pénteken.

Pak Csong Hi katonai diktátor lányát azért függesztette fel decemberben tisztségéből a dél-koreai parlament, mert kiderült, hogy bizalmas barátnője kormányzati és személyi döntésekbe is beleszólhatott, holott semmilyen hivatalos tisztsége nem volt.

Emellett a kormányzat a gyanú szerint hatalmas pénzeket sajtolt ki dél-koreai nagyvállalatoktól, és ezek az összegek végül olyan alapítványoknál landoltak, amelyeket Csoj ellenőrzött.

Csoj és Pak is tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el.

Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 25. 17:02
×
×
×
×