eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Csökkent a BUX a héten

Esett a vezető részvények ára az elmúlt héten a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), egyedül a gyógyszeripari papírok tartották magukat. A tőzsde részvényindexe, a BUX 295,53 ponttal, 1,53 százalékkal csökkent, 18 411,25 ponton zárt pénteken.

A BÉT részvénypiaci forgalma 33,93 milliárd forintot tett ki az előző hét 30,82 milliárd forintos forgalma után.

A legnagyobb tőzsdei vállalatok közül a Mol és az OTP is a héten hozta nyilvánosságra a második negyedéves gyorsjelentését.

A Mol negyedéves nettó eredménye ugyan felülmúlta az elemzői becsléseket, a tisztított üzemi eredmény azonban kissé elmaradt a várakozásoktól. A papír árfolyama nem reagált érdemben a gyorsjelentésre. Az olajtársaság speciális tételek nélküli nettó eredménye a második negyedévben 24,4 milliárd forint volt, míg tavaly ugyanebben az időszakban 4,9 milliárd forintot tett ki. Az első félév 53,9 milliárd forintos tisztított eredménye pedig 43 százalékkal kevesebb a tavalyinál.

Az OTP ugyan a vártnál jobb gazdálkodási adatokat közölt a második negyedévről, azonban szakértők szerint a számok mögött kedvezőtlen folyamatok húzódnak meg. Ilyen a késedelmes hitelek állományának emelkedése, amellyel párhuzamosan tartalékképzését nem növelte a bank, a másik aggasztó elem pedig az orosz leánybank rossz teljesítménye. Emellett a bankpapírban a befektetők kockázatot látnak amiatt is, hogy a kilátásba helyezett újabb devizahiteles mentőcsomagról továbbra sincsenek érdemi információk. A hírek szerint a kormány és a bankszövetség folyamatosan egyeztet, de megállapodást szeptember előtt nem remél a piac.

A Richternek a brókerek szerint jót tett a részvény névértékének tizedelése, a július 11-én életbe lépett felaprózás óta megnőtt a gyógyszerpapír likviditása, az elmúlt héten az OTP után a második legnagyobb forgalmú részvény volt. Az viszont némi csalódást okozott a befektetők körében, hogy a papír a remények ellenére nem került vissza a legjelentősebb régiós vállalatok árfolyamát követő MSCI indexbe.

Az OTP árfolyama 3,38 százalékkal 4339 forintra csökkent a héten. A Mol 1,43 százalékos gyengüléssel, 16 215 forinton fejezte be a hetet. A Magyar Telekom papírjainak értéke 1,53 százalékkal 321 forintra mérséklődött. A Richter 0,19 százalékkal erősödött, 3707 forinton zárta a hetet. Az Egis-részvények ára 0,29 százalékkal 20 950 forintra emelkedett.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX értéke 0,47 százalékkal, 5 ponttal 1012,07 pontra csökkent az elmúlt héten.

Címlapról ajánljuk

Tényleg megvan a válasz az ősi piramisok titkára?

A Nílus egy mára teljesen eltűnt, ősi mellékága mentén épültek fel az ókori egyiptomi piramisok, köztük a híres gízai piramis, több mint négyezer éve - állapította meg a piramisok építésének rejtélyét kutató amerikai kutatócsoport.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Így függ össze az e-autó piac átalakulása és az ESG térnyerése

Így függ össze az e-autó piac átalakulása és az ESG térnyerése

Hívjuk bárhogy is, a fenntarthatósági, ESG tényezők mára elválaszthatatlan részeivé váltak a vállalati stratégiáknak. Ezen belül is fontos az e-autók térnyerése, ám e téren újabb paradigmaváltás következett be: a kínai e-autók immár a magyar piacon is tarolnak. De vajon az ázsiai cégek is ugyanolyan környezettudatosak ESG téren, mint nyugati versenytársaik? Miért szó szerint lényeges az ESG Lényegességi Jelentése, és mit jelent mindez egy környezettudatos cégvezető számára?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×