bux:
66639.49
2024. április 25. csütörtök Márk

Polgár Judit Topalovot legyőzve nyert tornát

Polgár Judit nyerte a Mexikóvárosban rendezett meghívásos négyes sakktornát, a döntőben a volt világbajnok Veszelin Topalovot legyőzve.

A magyar nagymester az iboamerikai bajnokság alkalmából kiírt rapid verseny elődöntőjében Vaszilij Ivancsuk ellen nyert 2,5-1,5-re úgy, hogy az utolsó partiban 115 (!) lépésben verte a világranglista hetedik helyén álló, többszörös ukrán olimpiai bajnokot. A másik ágon Topalov a legjobb mexikói, Manuel Leon Hoyos ellen győzött.

A döntőben a női világranglistán első, a férfin pedig 49. Polgár Judit elsöprő, 3,5:0,5 arányú diadalt aratott a 2005-ös világbajnok bolgár sakkozóval szemben.

Címlapról ajánljuk
Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.