bux:
0
2024. április 25. csütörtök Márk

Mark Webber győzött Barcelonában

Mark Webber, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte vasárnap a Formula-1-es Spanyol Nagydíjat, a világbajnoki sorozat ötödik versenyét.

Webber mögött a hazai közönség előtt szereplő Fernando Alonso (Ferrari) lett a második, és a német Sebastian Vettel (Red Bull) a harmadik.

A 33 esztendős ausztrál pilóta, aki rajt-cél győzelmet aratott Barcelonában, idei első, pályafutása harmadik futamgyőzelmét könyvelhette el.

A hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) a negyedik lett; idei visszatérése óta a mostani a legelőkelőbb helyezése.

Az ötödik pozícióban a vb-címvédő Jenson Button (McLaren) ért célba, a brit versenyző ezzel továbbra is vezeti a pontversenyt.

A 2008-ban világbajnok brit Lewis Hamilton (McLaren) az utolsó előtti körig a második helyen robogott, ám defekt miatt kénytelen volt feladni a viadalt.

Hiba nélkül zajlott le a rajt, Webber tartotta első helyét, mögötte csapattársa, Vettel robogott. Hamilton ugyan megpróbált betörni a két Red Bull-pilóta közé, ám azok nem hagyták magukat. Utánuk Alonso, Button és Schumacher következett, vagyis a rajtsorrendben elfoglalt pozíciók nem változtak a viadal első körének végén.
A 15-18. körben lezajlottak a kerékcserék. Schumacher megelőzte Buttont és ötödikké lépett elő, míg Hamilton a boxutca kijárata után a 18. körben Vettel elé került, s ezzel a második volt a versenyben.
A 25. körben Webber, Hamilton, Vettel, Alonso, Schumacher, Button volt a sorrend.
Féltávnál az élbolyban nem változott semmi: Button ugyan keményen kergette Schumachert, a hétszeres világbajnok azonban ügyesen védte pozícióját.
Az 55. körben Vettel - fékhibája miatt - másodszor is a boxutcában járt, s a negyedik helyre tért vissza.
Egy körrel a zárás előtt Hamilton autójának bal első kereke szétrobbant, és a brit versenyző kénytelen volt feladni a viadalt. Ezzel Alonso megszerezte a második helyet, míg Vettel lett a harmadik.
Eredmények:
Spanyol Nagydíj (66 kör, 307,104 km):
-------------------------------------
1. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:35:44.101 ó (átlag: 192,471 km/ó)
2. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 24.065 mp hátrány
3. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 51.338 mp h.
4. Michael Schumacher (német, Mercedes) 1:02.195 p h.
5. Jenson Button (brit, McLaren) 1:03.728 p h.
6. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:05.767 p h.
7. Adrian Sutil (német, Force India) 1:12.941 p h.
8. Robert Kubica (lengyel, Renault) 1:13.677 p h.
9. Rubens Barrichello (brazil, Williams) 1 kör hátrány.
10. Jaime Alguersuari (spanyol, Toro Rosso) 1 kör h.
11. Vitalij Petrov (orosz, Renault) 1 kör h.
12. Kobajasi Kamui (japán, Sauber) 1 kör h.
13. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1 kör h.
14. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 2 kör h.
15. Vitantonio Liuzzi (olasz, Force India) 2 kör h.
16. Nico Hülkenberg (német, Williams) 2 kör h.
17. Jarno Trulli (olasz, Lotus) 3 kör h.
18. Timo Glock (német, Virgin) 3 kör h.
19. Lucas di Grassi (brazil, Virgin) 4 kör h.

Címlapról ajánljuk
Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.